רוצים ללמוד אנגלית? קראו ספרים

גם אתם עומדים לגשת למבחן אמירם כדי להוציא פטור באנגלית לפני הלימודים באוניברסיטה? אחת השיטות היא ללמוד באחד מקורסי ההכנה המצוינים שמתקיימים אונליין. שיטה נוספת, או אם תרצו שיטה תומכת, היא לימוד באמצעות קריאה נרחבת.

 

"ככל שתקראו, כך תדעו יותר. ככל שתדעו יותר כך תגיעו ליותר מקומות" – ד"ר סוס

אם אתם חוששים מלהתחיל לקרוא רומנים או נובלות, אתם יכולים להתחיל בקטן, צעד צעד. עם כל ספר שתקראו ככה תשתפר האנגלית שלכם.
האפשרות לקרוא ספר בשפה אחרת ולהבין אותו הוא הישג לא מבוטל. אין ספק שאם תצליחו בכך הרווח שלכם יתעלה בהרבה על הוצאת פטור באנגלית לאוניברסיטה. אתם תחושו סיפור אדיר ברגע שתסיימו את הספר, ותנו לנו להבטיח לכם שיתכן שתגיעו לסוף "המיוחל" מהר ממה שנדמה לכם. ברגע שתקראו ספרים איכותיים, שמדברים אליכם, אתם לא תוכלו להניח אותם מהיד.

 

לימוד אנגלית בקריאה
קריאת ספרים באנגלית תעזור לכם להעשיר את אוצר המילים שלכם, את ההבנה הכללית של השפה ואף להגדיל את הידע וההיכרות שלכם עם תרבויות ומדינות זרות. הקריאה מאפשרת לימוד בקצב אישי בניגוד להאזנה או לצפייה, שאז אתם מחויבים לעקוב אחר הקצב של הדובר.
עוד יתרון שיש בקריאה היא שהיא מרחיבה את האופקים. קריאה היא דבר מלמד. פותחת אותנו לחוויות חדשות ונותנת לנו פרספקטיבה. הקריאה פותחת לנו עולמות להיסטוריה, תרבות, חברה ושפה באופן שלא הכרנו קודם לכן.
כדאי עוד לזכור שקריאת ספרים באנגלית היא חוויה מהנה ודרך רגועה ללימוד מעמיק של השפה. כדאי לא לבחור בהתחלה ספרים שיאתגרו את רמת הידע שלכם, כדי לא ליצור עבורכם חוויה של תסכול.
הנה רשימת קריאה מומלצת שתעזור לכם לשפר את האנגלית מקצה לקצה:

.
Charlotte’s Web – E.B. White
נובלה נהדרת המתאימה לכל הגילים. כיום נלמדת בכל מוסדות הלימוד בארצות הברית
Thirteen Reasons Why – Jay Asher
סיפור שמתקיים בזמן הנוכחי, מה שהופך את השפה בו לקריאה ופשוטה.
he Outsiders – S.E. Hinton
נובלה מפורסמת שגם זכתה לעיבוד קולנועי מפורסם מאוד. משפטים קצרים וקלה מאוד לקריאה.
Peter Pan – J.M. Barrie
את הספר פיטר פן אין שום צורך להציג, ודווקא בגלל זה כדאי מאוד לקרוא אותו באנגלית, ככה קל יותר לשייך את הדמויות והסיפורים.

הזקן והים מצוין ללימוד אנגלית
The Old Man and the Sea – Ernest Hemmingway
קלאסיקה מפורסמת שמהווה קריאת חובה בבתי ספר בארצות הברית וגם בישראל. בזקן והים כן תמצאו פה ושם מילים יותר מסובכות להבנה אבל הוא קצר ולכן הקריאה שלו לא קשה מדי.

רוצים עוד פרטים על מבחן אמירם? הכנסו לאתר